Design Your Own Mission V6
Modificatie voor GTA San Andreas
(c)2008-2011 by Dutchy3010 and PatrickW
Missie download site: http://dyom.gtagames.nl

+=G=T=A=G=A=M=E=S=====G=T=A=D=O=W=N=L=O=A=D=S=+
| Gedownload van GTAgames.nl - De Nederlandse |
| Grand Theft Auto Website!                   |
|                                             |
| Heb je een vraag over deze download of zelf |
| een download kijk dan op GTAForum.nl        |
|                                             |
| Nog meer leuke dingen downloaden kijk dan op|
| www.gtadownloads.nl                         |
+=G=T=A=G=A=M=E=S=====G=T=A=D=O=W=N=L=O=A=D=S=+

=================================

Content
- Inleiding
- Installatie
- DYOM concepten
- Probleem met savegames
- Het maken van een missie
 -- Mission Menu
 -- Settings
 -- Player
 -- Objectives
 -- Actors
 -- Cars
 -- Pickups
 -- Objects
 -- Tools
- Credits

=================================

- Inleiding
Deze modificatie is bedoeld om het mogelijk te maken dat ook gta fans die niet kunnen (scm)scripten missies kunnen maken. Je kunt snel en eenvoudig een nieuwe missie maken, spelen en verspreiden!

================================= 

- Installatie
Allereerst moet je zorgen dat je CLEO hebt genstalleerd, dit kan je downloaden via de volgende site: http://cleo.sannybuilder.com/. Zonder CLEO zal deze modificatie niet geheel werken, aangezien je dan je gemaakte missie niet kunt opslaan en verspreiden. Missies maken zelf kan wel. 
De Modificatie is op dit moment in MPACK online gezet, zodat je snel kunt switchen tussen deze mod en de gewone versie van SA. Plaats de map MPACK met inhoud in GTA San Andreas User Files (Mijn Documenten). Start vervolgens GTA San Andreas op, klik op new game en selecteer Design Your Own Mission.

=================================

- DYOM concepten
Hier worden heel beknopt even de basis concepten van DYOM uitgelegd, zodat je daarna met de beschrijving van de menu's hieronder en de ingame helpteksten voldoende kennis hebt om je eigen missies te gaan maken.
De belangrijkste onderdelen van de missies die je maakt zijn "objectives" oftewel doelen. Als je alle objectoves van een missie hebt gehaald is de missie "Passed" oftewel geslaagd.Voor je missies kun je een aantal objectives instellen die je tijdens het spelen van de missie in de door jou bepaalde volgorde moet behalen. Voor iedere objectove kun je kiezen uit een van de vier soorten: een "Checkpoint" die je moet bereiken, een "Actor" die je moet doden, een "Car" waar je in moet gaan zitten of een "pickup" die je op moet pakken.
Naast objectives kun je ook andere dingen toevoegen: "Actors" ( in de smaken vriend, vijand en neutraal), "Cars", "Pickups" en "Objects". Deze dingen hoeven niet tijdens de hele missie aanwezig te zijn, je kunt zelf bepalen of ze pas na een bepaalde objective verschijnen en ook of ze eventueel na een bepaalde objectove weer moeten verdwijnen.
In designmode, een van de objectives is "Selected", wat wordt aangegeven door een gele marker erboven in plaats van de gebruikelijke witte. Normaal gesproken is de laatste objective die je hebt toegevoegd "selected", maar je kunt ook een ander selecteren vanuit het objectives menu.
Als je een Objective toevoegt, zal hij worden tussengevoegd na de "selected" objective. Wanneer je iets aan de missie toevoegd wat geen objective is, B.v. een object, dan zal deze in het spel verschijnen na het behalen van de objective die op het moment van toevoegen "selected" is. Achteraf kun je een met de "SPAWN" en "HIDE" menu opties nog bepalen wanneer een item verschijnt en weer verdwijnt. Deze menu opties veranderen het betreffende tijdstip na het behalen van de   "selected" objective van dat moment.

=================================

- Het maken van een missie
Om te beginnen met het maken van een missie, moet je op Y drukken. Hiermee open je het hoofdmenu. Van daaruit heb je de keuze uit Misson Menu, Settings, Player, Objectives, Actors, Cars, Pickups, Objects en Tools.

-- Mission Menu
In het mission menu kan je de missie opslaan, de missie laden, de missie helemaal opnieuw beginnen, of de missie spelen.  Wanneer je de missie opslaat, kan je kiezen uit 8 slots, en het werkt ongeveer als een savegame. Er komt dan een bestandje in San Andreas User Files, genaamd DYOMx.dat. Voor x komen dan de getallen 1 t/m 8. Dit bestandje kan je dan op internet zetten, dan kan iedereen je missie downloaden, of verwijderen, dan is het slotje weer leeg. Natuurlijk kan je hem ook gewoon ingame vervangen voor een ander bestandje. Bij Load Mission moet je kiezen uit n van de 8 slots, waarna je die missie opent. Je kunt die dan ook nog editten, en eventueel spelen. Om te spelen moet je op Play Mission klikken. Tot slot is er ook nog New Mission, wat ervoor zorgt dat je van voor af aan kan beginnen met het bouwen van een missie.
Je kunt missies die je gemaakt hebt uploaden naar http://dyom.gtagames.nl, daar vind je ook vele missies die door anderen gemaakt zijn, en die je kunt downloaden en spelen.

-- Settings
Een missie valt of staat met extra elementen erin, vandaar dat het kopje Settings is toegevoegd. Binnen settings kan je kiezen voor het veranderen van de naam van de missie, de introductie teksten die op het scherm verschinjnen, de tijd wanneer de missie afspeelt, het weer tijdens de missie, het minimum en maximum wanted level en een eventueel tijd limiet. Ook heb je de optie om RIOT-mode in te schakelen en eventueel een klok mee te laten lopen tijdens de missie, zodat je eindtijd ook wordt weergegeven (TImed Mission).

-- Player
Door player te selecteren, kan je de plaats waar de player spawnt bepalen, evenals het uiterlijk en het wapen dat de player heeft in het begin van de missie. Let wel op: in de design-mode spawnt de speler achter de plaats waar je de player gedefinieerd is. Zorg ervoor dat er ruimte zit tussen eventuele objecten en het spawnen van de player!

-- Objectives
Misschien wel het belangrijkste van heel de missie zijn de Objectives. Hiermee wordt bedoeld dat de speler iets gedaan moet hebben, voor die verder kan. Zonder objective is er dus geen missie, en is de missie zonder wat te doen gehaald. Je kunt als objective kiezen voor Car, dat betekent dat je in die auto moet gaan zitten, Actor, dat betekent dat je die actor moet vermoorden, Checkpoint, dat betekent dat je naar een bepaalde plek moet gaan en pickup, dat je eerst een pickup moet pakken voordat je door mag gaan. Ook kun je als objective kiezen voor cutscene of voor teleport. Uiteraard kan je ook  allerlei eigenschappen geven aan bepaalde objectives. 

-- Actors
Om de missie wat uitdagender te maken, is er ook een mogelijkheid om actors toe te voegen aan de missie. Dit wilt zeggen dat deze actors niet vermoord hoeven worden wil iemand de missie kunnen halen. Voor deze actors zijn allerlei eigenschappen. Ook is er een mogelijkheid om n of meerdere personen met je te laten meevechten. Actors kunnen vanaf het begin verschijnen of na het behalen van een een objective. Actors die moeten spawnen vanaf het begin, moeten geplaatst worden terwijl de "dummy-player" oftewel de start positie "selected" is. Als een ander objective "selected" is, dan zal de actor die je toevoegd ingame verschijnen nadat dit objective is behaald. Je kunt dit tijdstip later nog aanpassen door de menu-optie "Spawn Actor" te kiezen wanneer je dicht bij de betreffende actor staat. Het tijdstip waarop de actor verschijnt zal dan worden veranderd naar het behalen van het objective dat op dat moment selected is. Op dezelfde manier kun je ook het moment bepalen waarop de actor weer verdwijnt, wat standaard bij het einde van de missie is. Hiervoor gebruik je de optie "hide actor" wanneer je dicht bij de betreffende actor staat, dit zorgt ervoor dat de actor verdwijnt na het behalen van de objectove die op dat moment "selected" is.

-- Cars
Dit is hetzelfde principe als bij actors: je mag hem gebruiken, maar hoeft niet per s om de missie te voltooien. Ook aan autos kan je bepaalde eigenschappen geven, om de missie leuker en gevarieerder te maken. Het moment dat ze verschijnen/verdwijnen werkt hetzelfde als bij actors.

-- Pickups
Bij pickups kan je kiezen voor bepaalde standaard pickups, zoals bribes, health en armor, maar ook voor een aantal speciale pickups. kunt ervoor kiezen om dit eenmalig te laten spawnen, of dat het steeds weer opnieuw spawnt. Deze pickups zijn er alleen voor de handigheid of om de missie aan te kleden, je hoeft deze pickups niet op te pakken voor je door mag gaan. Het moment dat ze verschijnen/verdwijnen werkt hetzelfde als bij actors.

-- Objects
Er is een grote verzameling objecten aanwezig om uit te keizen, die je voor allerlei dingen kunt gebruiken. Wees creatief.
Het bepalen van de plaat van de objecten doe je met behulp van de cursor toetsen. De hoogte en rotatie kun je met dezelfdde cursortoetsen aanpassen als je de "jump"-key ingedrukt houdt, dit is standaard de linker shift toets. De XY-tilt van het object kun je aanpassen met de cursor toetsen in combinatie met de "FIRE"-toets,(standaard Linker Ctrl). Het moment dat ze verschijnen/verdwijnen werkt hetzelfde als bij actors. 

-- Tools
Tools om het maken van een missie makkelijker te maken.

=================================

- Credits
PatrickW: scripten van de modificatie.
Dutchy3010: scripten van de modificatie.
Seemann: voor het maken van CLEO en Sannybuilder.
